تاريخ : دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

سخنراني سردار باقر زاده

رئيس بنياد حفظ آثار ونشر ارزشهاي دفاع مقدس 

درخصوص: شهادت كاك جلال بارنامه

 

( كاك جلال بهترين راه را براي شهادت انتخاب نمود)

برای دریافت فایل روی لینک زیر کلیک کنید...

 

لینک مستقیم

دریافت ا downoad

حجم فایل:۳۰۲۶کیلو بایت
 
¤ کاک جلال بارنامه برای چه مبارزه کرد؟

¤ برای ادامه حق.

¤ کاک جلال خیلی آدم خوش شانس  وزرنگی بود که خوب انتخاب کرد

¤ بعنوان مسیر کاک جلال رو می گم

¤ امام فرمودند :

¤ ببین خدا چه می کند که امکان شهادت وجود داره این روزها

 

به ادامه مطلب برويد

 

 
 


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

                اي شهيد ! 

 عکس شهید کاک جلال بارنامه

عشق را بـا خـون خـود كردي تـو معنـا اي شهيـد!

خـويـش را بـردي بـه اوج عـرش اعـلا ، اي شهيد! 

زنـدگي  تسليم   تـو  شد ، مــرگ خــالي از عــدم

زنـده تــر از تـو نمي بينـم بـه دنيــــا اي شهيـــــد! 

در كـلاس عشـق تــو ، استــادهــا  بنشستــه اند

كـــز تـو آمـوزنــد  ســــرمشق  الفبـــا،  اي شهيد! 

نــور  مي پــاشي  بسان   مــاه   بــــر   قصر  امـل

عشـق مي نوشد ز تـو عــاشقترين ها اي شهيد! 

مـأمـن   جــانْ پَـرورت  ،  ســـــرمنــزل   مقصـــودها

حـــاصلي از  بــاورت  ، روح   تـجلّا اي شهيـــــــــد! 

عـــالمي حيـــران بـه شور و عشقبــــازي هاي تـو

گلشنـــي حسرت بـــه ديـدار تـو رعنـا، اي شهيد!

جــز خــدا واقف نـشد بـــر  اوج  عـرفـان تــــو  كس

چــونكه گشتـــه عـاشقت آخـر خـدا را اي شهيـد! 

تيــغ    هيبت  مـــي زنـي انـديــــشه ي فـرعُوْن را

بـا   يد   بيضائي ات ، مانند  موسي(ع) اي شهيد! 

تـو عظيـم و اعظمـي ، عـاري  ز نـقصان و عـــــدم

تــو شريف و اشرفي  چون شاخ طوبي اي شهيد!

موج موج از تــو سرازيــر است بــر رگهــاي عـشق

شور سرمستي كـه در خــونست پيـدا اي شهيد! 

بــي تـــــو  مـــي ميـــــرد  جـهان   عزّت و امّيــدها

بـي تـو   مي خشكد   گـل  راز  تـمنّـا   اي  شهيد!

تـو مــراد و عــــارفــــي در  گـــلسِــتان    معـــرفت

جـلوه ي  روح    تو را خواهم تماشا اي شهيــــــد!

بـر تـهيـدستـــان ، نـگاهــــــي از  حضور    پـاك بـاد

چـشم   يـاري دارد  از  عشق   تو  دادا اي شهيد!

 تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

بنر شهيد كاك جلال بارنامه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس سردار رشید اسلام

 شهید کاک جلال بارنامه

بنر نصب شده در میدان سپاه(۲۳ تیر)

اول بلوار شهید جلال بارنامه

سايز بزرگتر در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
کلیپ تصویری از شهید کاک جلال بارنامه

clip kak jalal

دانلود لینک غیر مستقیم

دانلود لینک مستقیمتاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

زندگینامه ی پاسدار شهید حسن مدنی فر

شهید حسن مدنی فرمتولد 1334 شهر مریوان مادرش را در سه سالگی از دست داد.

شهیدحسن مدني فر دررژیم ستم شاهی در شهربانی مشغول خدمت به مردم بود و از نزدیک ظلم وستم طاغوتیان و اربابان تاریک پرست جاهل را می دید وتوان تحمل این نابرابری را نداشت .

در هنگامه انقلاب و به پاخاستن مردم واعتراضات مردمی نسبت به ظلم ظالم به صفوف انقلابيان پیوست وبا پیروزی انقلاب همراه مردم به حراست از شهر پرداخت ودر همان اوایل انقلاب موضع آشکاری در برابر ضدانقلاب داشت وبعداز درگیری با ضدانقلابیون که کنترل شهر مریوان را به دست گرفته به ناچار همراه طایفه ودیگر همرزمان مسلمان که نمی توانستند دست استکبار را که از آستین ضد انقلاب بیرون آمده بود تحمل نمایند به ناچار به کرمانشاه مهاجرت کرده ودر سپاه پاسداران سازمان یافته وبا دیگر پاسداران وتمامی افراد بالغ توانا طایفه به فرمان رهبر بزرگ انقلاب به سوی کردستان برای پاکسازی آن منطقه مظلوم از دست شیاطین آماده شده ودر عملیاتهای پاکسازی شهرهای کردستان شرکت ونقش قابل توجه ای داشت.

در پاکسازی کامیاران دو نفر از افراد طایفه درجلوچشمش( شهید محمد داربرزین و محمد رستاد ) شهید شدند داغ این عزیزان تا آخرین لحظه زندگیش در یاد وخاطرش زنده بود با اهتمام تمام سنندج وسپس به پادگان شهید عبادت آمده و مریوان را از لوث دشمن پاکسازی نمودند.

 شهید حسن مدنی فر یکی از بنیان گذاران سازمان پیشمرگان بود که تا آخرین لحظه شهادت در لباس مقدس پاسداری نام پیشمرگ مسلمان را برزبان داشت وبه آن افتخار میکرد.

 در تمام درگیریها منطقه حضور چشم گیر داشت با آنکه بارها زخمی شد ولی هنوز زخمهای بدن التیام نیافته بود که به میدان نبرد در قالب فرمانده ای توانا مراجعه می کرد ضد انقلاب توان درگیر شدن رودر رو با این بزرگوار را نداشت ودر هر عملیاتی که حضور داشت صددرصد ضد انقلاب شکست می خورد تا اینکه در23/6/1360هنگام ماموریت بر اثر انفجار مین توسط ایادی شیطان جرعه شهادت را نوشید وبه آرزوی دیرینه اش رسید و در خاک مریوان که به دست خودش وهمرزمانش پاکسازی شده بود به خاک سپرده شد

هرچند که دشمن ازشهادت کاک حسن خوشحال بود ولی کور خواندند چون این بزرگوار به هدفش رسید و وعده خداوند تحقق یافته است که کسانی که در راه خدا کشته شده اند شهیدند وشهداء زنده اند ونزد معبود خویش روزی می خورندو از این بزرگوار دو فرزند پسر به یادگار مانده که ادامه دهنده راه پدرند .

دشمن با تمام زبونی تاب تحمل خانواده های انقلابی درکردستان را ندارد وچندين سال بعد پدر این بزرگوار که بیش از هفتاد سال سن داشت وشخصی کاسب وبازاری بود دستگیر نموده وبعد ازچندماه اسارت در زندان این کوردلان وشکنجه فراوان اعدام کرده و شهید نمودند .

راهشان پر رهرو باد

منبع : سرزمین مجاهدتهای خاموشتاريخ : دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
حاج صدیق داربرزین از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس دار فانی را وداع گفت

حاج صدیق داربرزین آن پیر فرزانه بادلی پر از اندوه و غم دعوت حق لبیک گفت.

 حاج صدیق داربرزین زحمات زیادی در را ه انقلاب ومردم شهرش کشید شخصیتی که مورد توجه دوست ودشمن بود در اوایل انقلاب ضد انقلاب از خدا بی خبر وی را بخاطر پیروی از رهبرش حضرت امام(ره) اسیر وشکنجه نمود به طوری که آثار شکنجه تا لحظه مرگ همچون یادگاری از ستم گری دشمنان خدا بر بدنش نمایان بود آن پیر فرزانه از اول انقلاب به اتفاق تمام اهل طایفه به سپاه پیوست ودر این راه دوری از شهر خویش را به جان خرید ورهسپار کرمانشاه شد .

در دیار غربت بخاطر پاکسازی کردستان از لوث دشمنان اسلام ودین ومذهب با اسلحه شرف وکرامت به جنگ با ناحق وستمگران وایادی شرق وغرب برخواست در این راه جدا از زخمهای جنگ دوبرادر عزیزش محمد وتوفیق در راه دفاع از آب وخاک وناموس شهید شدند .

برادرش محمد داربرزین در پاکسازی کامیاران به دیار حق شتافت و برادر دیگرش حاج توفیق  اسیر حزب منحله دمکرات شد ودر سن 70سالگی توسط آن از بی خدا خبران اعدام گردید و در این راه مقدس دوبرادر زاده دیگرش زاهد وحسن نیز شهید شدند.

 داغ  این مصیبتها را بردوش می کشید این پیر فرزانه در این راه  مقدسی که در پیش گرفته بود سه نفر از خواهر زاده هاش  بنامهای جلال و جمال و عبدالله نیز شهید شد و دامادش رسول دژآهنگ نیز در این راه مقدس به لقاء الله پیوست.

 این پیر رهرو امام در طایفه اش بیش از هفده نفر شهید شدند خودش که از بازنشستگان سپاه بود دو فرزندش نیز که در کنارش به خدمت مقدس در سپاه مشغول بودند بازنشسته شدنداین حاجی غم روزگار چشیده هیچ گاه نتوانست این مصیبتهای را که بروی آمده بود فراموش نماید وهمین غم واندوه او را به بستر بیماری کشاند هرچند همیشه ودر همه حال شاکر خدا بود وهیچگاه از راهی که در پیش گرفته بود پشیمان نبود و همه را به پیروی از رهبر وحفظ انقلاب سفارش می کرد.

 در مراسم تدفین وخاکسپاری و مراسم ترحیم ان مرحوم مردم شریف مریوان از دوست ودشمن سنگ تمام گذاشتن وهمه احاد مردم در مراسم شرکت نموده حتی از شهرهای دور ونزدیک وکشور همسایه عراق خود رابه مراسم رسانده وابراز هم دردی نمودند اما افسوس وصد افسوس که سپاه مریوان با بی محلی تمام از کنار این قضیه گذشت وحتی حاضر نشد با نصب یک پلاکارد از طایفه ان مرحوم دلجویی نماید هرچند که همه انتظار داشتند سپاه برای این قضیه سنگ تمام بگذارد ولی این حرکت باعث نا امیدی کلیه ایثارگران و متحیر ماندن دشمنان شد .

اما حضور سرتیپ پاسدار عبدالله ملکی جانشین سازمان حفظ آثار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی . جانشین سپاه بیت المقدس استان کردستان سرهنگ علیخانی و مسئول حوزه نمایندگی در سپاه بیت المقدس کردستان در منزل مرحوم حاج صدیق داربرزین یاد و خاطره این پیشکسوت دوران دفاع مقدس را گرامی داشتند

هرچند آن عزیز با خدای خویش پیمان بسته بود ولی جهت دلخوشی خانواده وکوری چشم دشمنان موثر بود واین طایفه تنها طایفه ای است که در مریوان و شاید استان کردستان بیش از 17 شهید والا مقام تقدیم انقلاب نموده وتعدادبیشماری بازنشسته وجانباز دارد.

جانم فدای رهبرم که فرمودند کردستان سرزمین مجاهدتهای خاموش اکنون یاران حاج احمد متوسلیان درگمنامی از دیارفانی به دیار باقی می روند.

 تاريخ : یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

سردار رستگارپناه در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 10

بعد از ظهر یکشنبه و با حضور جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، مدیران استانی و شهرستان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران مراسم یادبود عملیات والفجر 10 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی شهر مریوان برگزار شد.

این مراسم در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والفجر 10 مریوان و با حضور سردار حسن رستگار مسئول پژوهشکده امنیت پایدار سپاه، حجت الاسلام حیدریان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان، حمزه علی علیخانی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس، جمعی از مدیران و مسئولان استان و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به رشادت ها مردم استان کردستان در جریان هشت سال دفاع مقدس گفت: هرچند که بیگانگان از طریق رادیو، ماهواره و سایر ابزارهای تبلیغاتی خود در صدد تخریب های فرهنگی و سیاسی بودند اما مردم ایران اسلامی به ویزه مرزداران غیور مریوانی با صلابت و اقتدار از مرزهای ایران اسلامی به خوبی دفاع کردند.

عبدالله رشیدی پور عنوان کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی دشمن نیز همچنان تلاش می کند که در حوزه جنگ نرم به نظام اسلامی آسیب وارد کند که البته تمامی توطئه های دشمن به دلیل آمادگی و بصیرت بالای مردم برای حضور در عرصه ها و صحنه های مختلف شکست خورده است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند ماه سال جاری گفت: هرچند که دشمنان با بهره برداری از رسانه های تبلیغاتی خود در صدد جلوگیری از حضور مردم در پای صندوق های رای بودند و از تمام تلاش های خود استفاده کردند تا شاید بتوانند این ملت را از آرمان های خود دور کنند ولی مردم با دادن جوابی دندان شکن به این تبلیغات دشمنان نشان دادند که همواره در تمامی عرصه ها و صحنه های سیاسی و فرهنگی ایران فعالانه حضور دارند.

سردار حسن رستگارپناه ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 10 که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مریوان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌ریزی و اجرای عملیات والفجر 10 به منظور تنبیه دشمن و انهدام ماشین جنگی رژیم بعث عراق انجام شد.

به گفته وی، در حالی که جنگ ‌روی جبهه جنوب و جبهه میانی متمرکز شده بود، برای افزایش گستره جنگ و نجات مردم ستمدیده کردستان از دست نیروهای غاصب بعثی این عملیات طرح‌ریزی شد.

رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع) تضعیف قوای دشمن، انهدام توانایی و تجهیزات، مسدود کردن راه‌های پشتیبانی دشمنان از عوامل ضدانقلاب در داخل کشور و در نهایت آزادسازی نوسود و تصرف خرمال، بیاره و طویله را از دیگر اهداف این عملیات برشمرد.

رستگارپناه خاطرنشان کرد: در عملیات والفجر 10 که در قالب بزرگتری از عملیات‌های منظم انجام شد توانستیم به صددرصد اهداف تعیین شده در این عملیات دست پیدا کنیم.

وی یادآور شد: نیروهای انقلاب و رزمندگان 26 عملیات نامنظم را در عمق خاک عراق در استان‌های سلیمانیه و کرکوک انجام دادند و در این عملیات‌ها ضربات سنگینی به رژیم بعث وارد شد.

رستگارپناه افزود: با انجام عملیات والفجر 10 به عنوان یکی از افتخارات رزمندگان اسلام، حفظ ابتکار عمل نیروهای خودی نمایان و زمینه‌ای برای ضربه‌زدن به نیروهای دشمن فراهم شد.

به گفته رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع)، پیچیدگی جغرافیایی منطقه، قله‌های برف‌گیر، ارتفاعات دو و 3 هزار متری، شرایط جمعیتی در شهرهای دوجیله، بیاره و سیدصادق و پیاده‌روی 12 ساعته رزمندگان را از مشکلات عملیات والفجر 10 در رویارویی با دشمن عنوان کرد.

وی حمله نیروهای بعث و شرق و غرب به سکوهای نفتی و هواپیمای مسافربری کشورمان را یادآور شد و گفت: این اقدامات دشمن همزمان با عملیات والفجر 10 برای پایان دادن جنگ بود چون آنها موفقیت‌های چشمگیر رزمندگان در جنگ تحمیلی را برنمی‌تابیدند.

رستگارپناه با اشاره به مدیریت جنگ مبنی بر عدم آسیب به مردم ساکن در شهرها و روستاهای عراق، گفت: عملیات والفجر 10 به گونه‌ای مدیریت و انجام شد که با تصرف هدف‌های مشخص شده تعداد آسیب دیدگان به انگشتان دست هم نرسید.

وی در ادامه همکاری و همراهی مردم کردستان و نیروهای بومی را یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت عملیات والفجر 10 خواند و تصریح کرد: مردم کردستان در دو جبهه داخلی و خارجی در دفاع از میهن اسلامی مقابله می‌کردندو یاد وخاطره سرداران شهیدبومی کردستان همچون شهید جلال بارنامه - عثمان فرشته - ابراهیم مرادی و شهسواری را گرامی داشتند.

رئیس پژوهشکده امنیت و پایداری دانشگاه امام حسین(ع) در پایان گفت: بیگانه‌پذیری در تاریخ ملت ایران ثبت نشده است و هر کسی که قصد تعدی به ایران اسلامی را داشته باشد پای آنها در ثانیه توسط ملت قطع خواهد شد.

در ادامه این مراسم علاوه بر سخنرانی فرماندهان نظامی حاضر، شماری از رزمندگان به بیان خاطرات خود در زمان انجام عملیات والفجر 10 پرداختند و در پایان نیز ضمن تجلیل از رزمندگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگر برنامه های فرهنگی و هنری نیز به اجرا درآمد.تاريخ : شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
عكس سردار شهيد جلال بارنامه

سردار شهيد كردستانتاريخ : دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
 آخرین نتایج انتخابات مجلس نهم

 آخرین نتایج انتخابات مجلس نهم روز جمعه 12 اسفند نود، برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود که ملت همیشه در صحنه کشور عزیزمان برای انتخاب نماینده خود در مجلس نهم با حضور پر شور و شکوه خود، با مشاركت 64.2 درصدي رقم زدند... 

 

 دنباله را در ادامه مطلب بخوانیدادامه مطلب
تاريخ : شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
آخرین نتایج انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی

نتایج انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی مریوان و سروآباد

 

 

استان حوزه انتخابیه آراء اخذ شده نمایندگان منتخب
آذربایجان شرقی تبریز، آذرشهرو اسکو
آذربایجان شرقی ملکان شهروز افخمی
آذربایجان شرقی شبستر علی آقا علیلو با ۱۶ هزار و ۲۱۴ رأی
آذربایجان شرقی مراغه و عجب شیر ۱۵۲۷۸۵ مهدی دواتگری با ۹۲ هزار و ۲۱۵ رأی
آذربایجان شرقی بستان آباد غلامرضا نوری با بیش از ۱۷ هزار رأی
آذربایجان شرقی ورزقان الهوردی دهقان
آذربایجان شرقی کلیبر ۶۳۰۴۱ ارسلان فتحی پور با ۲۹ هزار و ۸۷۹ رأی
آذربایجان شرقی بناب ۷۵۷۶۲ محمد باقری بنابی با ۳۳۹۱۲ رأی
آذربایجان شرقی میانه ۸۸۰۰۰ محمد علی مددی با ۴۴ هزار و ۸۵۵ و سید بهلول حسینی با ۲۵ هزار و ۸۴۸ رای
آذربایجان شرقی مرند و جلفا محمد حسن‌نژاد با بیش از ۵۰ هزار رأی
آذربایجان شرقی اهر و هریس عباس فلاحی باباجان با ۴۰ هزار رای
آذربایجان شرقی سراب  ۶۶۷۵۴ مهناز بهمنی با ۳۱ هزار و ۳۸ رأی
آذربایجان شرقی هشترود و چاراویماق غلامحسین شیری
آذربایجان غربی نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده
آذربایجان غربی ارومیه ۳۹۸۱۵۵ نادر قاضی‌پور با ۱۹۲ هزار و ۹۰۳، عابد فتاحی با ۱۱۴ هزار و ۹۷۸ و جواد جهانگیرزاده نیز با ۱۰۸ هزار و ۱۳۳ رأی
آذربایجان غربی سلماس ۹۵۸۴۱  علی اکبر آقایی با ۴۲ هزار و ۲۶ رای
آذربایجان غربی بوکان ۹۷۷۹۱ محمد قسیم عثمانی با ۶۸ هزار و ۱۹۱ رأی
آذربایجان غربی پیرانشهر و سردشت  رسول خضری با ۴۲ هزار و ۸۴۰ رأی
آذربایجان غربی خوی  ۱۹۷۹۱۱  موید حسینی صدر با ۱۴۴۷۸ رأی
آذربایجان غربی میاندوآب، شاهین دژ مهدی عیسی‌زاده
آذربایجان غربی ماکو و چالدران ۱۰۹۲۲۸ محمد علی پور با ۳۷ هزار و ۶۳ رای
آذربایجان غربی مهاباد ۸۶۹۶۵ عثمان احمدی با ۴۸ هزار و ۱۲۸ رأی
اردبیل خلخال و کوثر جلیل جعفری‌بنه با ۲۳ هزار و ۸۹۸ رای
اردبیل اردبیل، نیر و نمین منصور حقیقت‌پور با ۶۳ هزار و کمال‌الدین پیرمؤذن با ۵۸ هزار راینفر سوم به دور دوم رفت
اردبیل پارس آباد و بیله سوار حجت‌الاسلام برومند
اردبیل گرمی  ۴۹۸۳۴ میر قسمت موسوی با کسب ۱۸ هزار و ۴ رأی
اردبیل مشکین شهر ۸۰۶۴۸ یونس اسدی با ۲۶ هزار و ۱۰۷ رأی
اصفهان مبارکه  ۶۴۲۴۶ علی ایران پور با ۱۷ هزار و ۸۴۳ رأی
 اصفهان خمینی شهر  ۱۰۰۵۷۷ محسن صرامی با ۳۱ هزار و ۲۹۹ رأی
 اصفهان اصفهان حسن کامرانسالک، نیره اخوان، مقتدایی، فولادگر، نادر الاصلی، ناصری و نیک‌دستی (دور دوم)
 اصفهان فلاورجان ۱۰۶۴۹۶ سید ناصر موسوی با ۸۳ هزار و ۸۰۱ رأی
 اصفهان لنجان محسن کوهکن و مجید منصوری (دور دوم)
 اصفهان نائین سید حمید رضا طباطبایی با ۱۳ هزار و ۳۸۵ رأی
 اصفهان کاشان، آران و بیدگل عباسعلی منصوری با ۴۸ هزار رأی
 اصفهان سمیرم بهروز جعفری و مسعود پیرمرادیان
 اصفهان شاهین شهر، برخوار و میمه حسین علی حاجی
 اصفهان نجف آباد، تیران و کرون ابوالفضل ترابی با ۶۶ هزار و ۱۶۸ رأی
اصفهان شهرضا و سمیرم و سفلی عوض حیدرپور
 اصفهان خوانسار و گلپایگان  ۴۶۲۳۲ میرمحمدی با ۱۴ هزار و ۳۶۵ رأی
 اصفهان چادگان، فریدن و فریدون شهر محمدعلی اسفنانی
 اصفهان نطنز و قمصر محمد فیروزی با ۱۲هزار و ۹۸۵ رأی
 اصفهان اردستان احمد بخشایش اردستانی با ۱۰ هزار و ۸۸۳ رأی
استان البرز ساوجبلاغ و طالقان مفید کیایی‌نژاد
 استان البرز کرج
استان ایلام ایلام، شیروان، چرداول، ایوان، مهران فریدون همتی، احمد شوهانی، داریوش قنبری و علی‌اکبر متین (دور دوم)
 استان ایلام دهلران، دره شهر و آبدانان  ۱۰۳۷۹۸ علی‌محمد احمدی و دوست‌محمدی (دور دوم)
استان بوشهر بوشهر  ۱۲۲۴۰۷ عبدالکریم جمیری با ۴۷ هزار و ۵۳۸ رأی
 استان بوشهر دشتستان سید مهدی موسوی‌نژاد
 استان بوشهر دشتی و تنگستان ۸۴۸۹۸ سید محمد مهدی پورفاطمی با ۲۹ هزار و ۹۹۰ رأی
 استان بوشهر کنگان، دیر، جم شیخ موسی احمدی
استان تهران پاکدشت فرهاد بشیری با ۴۹ هزار و ۹۲۶ رأی
 استان تهران دماوند و فیروزکوه شاهرخ رامین
 استان تهران رباط کریم و بهارستان  ابراهیم نکویی با ۶۹ هزار رأی
 استان تهران شهریار، ملارد و قدس حسین گروسی
 استان تهران ورامین و پیشوا سید حسین نقوی با ۸۴ هزار و ۵۴۰ رأی
استان چهارمحال و بختیاری اردل، فارسان و کوهرنگ
 استان چهارمحال و بختیاری بروجن  ۶۷۱۷۱ امیرعباس سلطانی با ۲۴ هزار و ۴۶۵ رأی
 استان چهارمحال و بختیاری شهرکرد ۱۵۳۵۱۴ سید سعید زمانیان با کسب ۶۲ هزار و ۷۶۵ رأی
 استان چهارمحال و بختیاری لردگان جلیل و خالدی (دور دوم)
استان خراسان جنوبی بیرجند و درمیان  ۱۵۵۳۴۳ سید محمد باقر عبادی با ۶۵ هزار و ۳۴۲ رأی
 استان خراسان جنوبی قائنات ۸۳۷۷۰  جواد هروی با ۳۱ هزار و ۷۱۷ رأی
 استان خراسان جنوبی نهبندان و سربیشه مراد هاشم‌زهی با ۱۴هزار و ۵۳۴ رأی
 استان خراسان جنوبی فردوس، طبس، بشرویه و سرایان ۹۰۸۰۸ محمد علی عبدالله‌زاده با ۴۳ هزار و ۱۹۸ رأی
استان خراسان رضوی گناباد و بجستان رجایی
 استان خراسان رضوی قوچان و فاروج هادی شوشتری با ۴۷ هزار و ۲۰۰ رأی
 استان خراسان رضوی فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه سجادی
 استان خراسان رضوی سبزوار محمدرضا محسنی‌ثانی نماینده با ۵۳۰۰۴ و رمضانعلی سبحانی‌فر با ۵۲۹۳۳ رأی
 استان خراسان رضوی درگز ۳۷۱۳۸ حسین محمد زاده با ۱۹ هزار و ۱۶۸ رأی
 استان خراسان رضوی خواف و رشتخوار نگهبان
 استان خراسان رضوی چناران و طرقبه
 استان خراسان رضوی تربت جام و تایباد غلامرضا اسداللهی
 استان خراسان رضوی نیشابور غلامحسین سبحانی‌نیاعلی مروی
 استان خراسان رضوی کاشمر و بردسکن و خلیل آباد محمدرضا اسماعیل‌نیا
 استان خراسان رضوی مشهد و کلات
 استان خراسان رضوی تربت حیدریه و مه و لات ابوالقاسم خسروی با ۷۷ هزار و ۸۱ رای
استان خراسان شمالی شیروان  ۷۳۹۲۹ عبدالرضا عزیزی با ۳۸ هزار و ۸۱۱ رأی
 استان خراسان شمالی بجنورد موسی الرضا ثروتیقاسم جعفری
 استان خراسان شمالی اسفراین  ۶۹۳۲۹ هادی قوامی با ۳۴ هزار و ۹۶۲ رأی
استان خوزستان مسجد سلیمان، لالی و هفتگل  اسماعیل جلیلی
استان خوزستان اندیمشک سید عیسی دارایی
استان خوزستان رامهرمز و رامشیر شمس‌الله بهمنی با بیش از ۳۰ هزار رأی
 استان خوزستان دزفول ۱۵۱۴۵۴ محمدعلی قاسمی و  عباس پاپی‌زاده (دور دوم)
 استان خوزستان دشت آزادگان ناصر صالحی‌نسب و هاشم سواری (دور دوم)
 استان خوزستان شوش ۹۷۳۶۰ سید راضی نوری با ۶۵ هزار و ۲۰۷ رأی
 استان خوزستان شوشتر و گتوند
 استان خوزستان ایذه و باغملک
 استان خوزستان آبادان جواد سعدون‌زاده
 استان خوزستان خرمشهر عبدالله سامری با ۲۶ هزار رأی
 استان خوزستان اهواز  ۴۵۷۱۰۸ سید شریف حسینی با ۲۰۹ هزار و ۸۸۰ رأیشکرخدا موسوی، شبیب جویجری، ناصر سودانی و محمدجعفر فلسفی (دور دوم)
 استان خوزستان بندرماهشهر و امیدیه و هندیجان  ۱۴۳۱۹۷ حبیب آقاجری با ۴۳ هزار و ۱۰۲ رأی
 استان خوزستان بهبهان
 استان خوزستان شادگان
 استان زنجان  ماهنشان رضا عبداللهی
  استان زنجان  زنجان و طارم محمد اسماعیلی و محسن علی مردانی
  استان زنجان  خدابنده محمد موسوی سجاسی با ۴۱ هزار و ۷۴۱ رای
  استان زنجان  ابهر محمدرضاخان محمدی
 استان سمنان  گرمسار و آرادان ۴۳۲۱۹ کاتب با ۱۶ هزار و ۶۷۲ رأی
  استان سمنان  شاهرود کاظم جلالی
  استان سمنان  سمنان و مهدیشهر ۸۴۸۳۷ علیرضا خسروی با ۳۱ هزار و ۶۱۵ رأی
  استان سمنان  دامغان ۴۸۶۷۴ عبدالرحمان رستمیان با ۱۶۹۷۴ رأی
 سیستان و بلوچستان  ایرانشهر، سرباز و فنوج ۲۱۴۱۸۱ محمد سعید اربابی با ۵۷ هزار و ۷۱۳ رأی
  سیستان و بلوچستان  چابهار، نیکشهر ۱۵۷۶۴۴ یعقوب جدگال با ۶۳ هزار و ۴۵۲ رأی
  سیستان و بلوچستان  خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین حمیدرضا پشنگ ریگی
  سیستان و بلوچستان  زابل و زهک سید باقر حسینی و رضا نجفی
  سیستان و بلوچستان  زاهدان عباسعلی شهریاری با ۱۱۰ هزار و ۴۸۴ و ناصر کاشانی با ۸۱ هزار و ۴۲۰ رأی
  سیستان و بلوچستان  سراوان هدایت‌الله میرمرادزهی
 استان فارس آباده و بوانات علی اصغر عزیزخانی و رحیم زارع (دور دوم)
  استان فارس استهبان و نیریز ۹۷۲۷۹ محمد سقیی با ۴۰ هزار و ۵۷۲ رأی
  استان فارس اقلید  ۵۲۷۰۱ الیاس طاهری با ۲۱ هزار و ۸۷۵ رای
  استان فارس جهرم محمدرضا رضایی کوچی با ۵۳ هزار رأی
  استان فارس داراب و زرین دشت احمدی
  استان فارس سپیدان هاشمی
  استان فارس سروستان و کربال و کوار داریوش اسماعیلی
  استان فارس شیراز ضرغام صادقی
  استان فارس فسا محمد حسین دوگانی
  استان فارس فیروز آباد، قیر، کارزین، فراشبند  نادر فریدونی
  استان فارس کازرون شاهین محمدصادقی
  استان فارس لارستان و خنج و گراش جمشید جعفرپور
  استان فارس  لامرد و مهر ۷۹۶۵۴ سید موسی موسوی با ۳۰ هزار و ۲۶۰ رأی
  استان فارس مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد برومندی
  استان فارس  ممسنی نوذر شفیعی
 استان قزوین  بوئین زهرا و آوج ۸۲۱۲۵ روح الله عباسپور با ۳۷ هزار و ۴۴۰ رأی
  استان قزوین  تاکستان ۹۲۹۲۰ رجب رحمنی با ۳۷ هزار و ۶۴۳ رأی
  استان قزوین  قزوین، آبیک و البرز
 استان قم  قم  ۴۱۴۸۶۵ علی لاریجانی با ۲۷۰ هزار و ۳۸۲، رضا آشتیانی با ۱۶۴ هزار و ۲۱۹ و احمد امیرآبادی با ۱۴۷ هزار و ۷۶۵ رأی
 استان کردستان  بیجار سید محمد بیاتیان
  استان کردستان  سقز و بانه محسن بیگلری
  استان کردستان  سنندج، دیواندره، کامیاران
  استان کردستان  قروه و دهگلان حامد قادرمرزی با بیش از ۲۸ هزار رأی
  استان کردستان  مریوان و سرو آباد امید کریمیان با ۲۹۴۸۰ رای (۲۹ هزار و۴۸۰ رای)
 استان کرمان  بافت منظری توکلی
  استان کرمان  بم  ۱۴۰۴۶۶ موسی غضنفرآبادی با ۹۴ هزار و ۳۱۰ رأی
  استان کرمان  جیرفت و عنبر آباد فرج‌الله عارفی
  استان کرمان  رفسنجان آذین
  استان کرمان  زرند و کوهبنان حسین امیری
  استان کرمان  سیرجان و بردسیر شهباز حسن‌پور
  استان کرمان  شهر بابک حسین فتاحی
  استان کرمان  کرمان و راور ۲۷۹۹۷۷ محمد مهدی زاهدی با ۶۳ هزار و ۴۵۲ و محمد رضا پورابراهیمی با ۱۰۲ هزار و ۷۴۸ رأی
  استان کرمان  کهنوج و منوجان محمدرضا امیری
 استان کرمانشاه  اسلام آباد غرب و دالاهو علی جلیلیان
  استان کرمانشاه  پاوه و جوانرود نعمت منوچهری
  استان کرمانشاه  سنقر ۴۹۲۷۵ ابراهیم محبی با ۱۸۷۸۸ رأی
  استان کرمانشاه  قصرشرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب
  استان کرمانشاه  کرمانشاه
  استان کرمانشاه  کنگاور، صحنه، هرسین وحید احمدی
استان کهگیلویه و بویراحمد  کهگیلویه، بهمئی و چرام سید علی محمد بزرگواری
استان کهگیلویه و بویراحمد  گچساران و باشت غلام‌رضا تاج‌گردون
استان کهگیلویه و بویراحمد  بویراحمد و دنا غلام‌محمد زارعی
استان گلستان  گرگان و آق قلا
استان گلستان  گنبدکاووس سلیمان عباسی
استان گلستان  رامیان و آزادشهر رضا صابری
استان گلستان  علی آبادکتول  ۷۸۰۳۰ رحمت الله نوروزی با ۳۸ هزار و ۵۲۰ رأی
استان گلستان  مینودشت، گالیکش و مراوه تپه عبدالکریم رجبی
استان گلستان  کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان  محمدجواد نظری‎مهر
استان گیلان  رشت حسن تامینی۴ کاندیدا در دور دوم
استان گیلان  آستارا ۴۷۸۱۱ صفر نعیمی‌زر با ۲۴ هزار و ۶۲ رأی
استان گیلان  آستانه‌اشرفیه  ۶۲۰۲۱ محمدحسین قربانی با ۲۲۰۷۶ رای
استان گیلان  بندر انزلی حسن خسته‌بند با ۲۱ هزار و ۲۸۶ رأی
استان گیلان  رودبار ۶۴۰۱۷ عطاالله حکیمی با ۲۷ هزار و ۷۲۸ رأی
استان گیلان  رودسر و املش  ۱۱۰۶۴۳  محمد مهدی رهبری با ۴۳ هزار و ۳۵ رای
استان گیلان  صومعه‌سرا  ۸۶۳۹۶ حمید رضا خصوصی با کسب ۳۹ هزار و ۱۳۵ رای
استان گیلان  تالش، رضوانشهر و ماسال  ۱۸۶۱۴۳  بهمن محمدیاری با ۳۹ هزار و ۸۸۳ رای
استان گیلان  فومن و شفت ناصر عاشوری با ۴۷ هزار و ۳۷۹ رای
استان گیلان  لاهیجان و سیاهکل  ۱۰۳۰۰۰ ایرج ندیمی با ۳۳ هزار و ۸۶۰ رأی
استان گیلان  لنگرود ۷۰۷۲۰ مهرداد لاهوتی با ۲۲ هزار و ۹۰۱ رأی
استان لرستان  خرم آباد و دوره
استان لرستان  بروجرد علاءالدین بروجردیهادی مقدسی و بهرام بیرانوند (دور دوم)
استان لرستان  سلسله و دلفان حجت‌الله خدایی‌سوری با بیش از ۴۶ هزار رأی
استان لرستان  پلدختر علی کائیدی و حمید کاظمی (دور دوم)
استان لرستان  کوهدشت  الهیار ملکشاهی با بیش از ۴۵ هزار رأی
استان لرستان  دورود و ازنا حسین گودرزی و عباس قائدرحمت (دور دوم)
استان لرستان  الیگودرز محمدتقی توکلی با ۲۱ هزار رأی
استان مازندران  آمل عزت‌الله یوسفیان ملا
استان مازندران بابل  ۲۳۱۰۶۸ علی اکبر ناصری با ۱۰۳ هزار و ۷۱۱ و حسین نیاز آذری با ۸۳ هزار و ۳۸۴ رأی
استان مازندران بابلسر و فریدونکنار مقداد نجف نژاد
استان مازندران بهشهر، نکا و گلوگاه  احمد علی مقیمی
استان مازندران ساری و میاندورود محمد دامادی و شجاعی کیاسری به ترتیب با ۹۲ و ۶۰ هزار رأی
استان مازندران قائمشهر، سوادکوه و جویبار سید هادی حسینی با ۶۱ هزار رأی و کمال علیپور با ۵۸ هزار رأی
استان مازندران نور و محمود آباد عبدالوحید فیاضی
استان مازندران نوشهر و چالوس ۱۲۹۶۸۰ قاسم احمدی با ۵۸ هزار و ۹۶۸ رأی
استان مازندران تنکابن، رامسر و عباس آباد شریعت‌نژاد و شمس (دور دوم)
استان مرکزی اراک، کمیجان و خنداب ۲۵۹۵۱۶ محمد حسن آصفری با ۸۵ هزار و ۸۵ و  عباس رجایی با ۶۵ هزار و ۳۸ رأی
استان مرکزی تفرش، آشتیان و فراهان کاظم سپاسی و عباس صالحی (دور دوم)
استان مرکزی خمین  ۵۴۶۳۰ محمدابراهیم رضایی با ۲۷۲۲۷ رأی
استان مرکزی ساوه و زرندیه شهلا میرگلو
استان مرکزی شازند
استان مرکزی محلات و دلیجان علیرضا سلیمی
استان هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی بوالقاسم جراره، محمد آشوری و منصور آرامی
استان هرمزگان بندر لنگه و بستک و پارسیان
استان هرمزگان میناب و رودان و جاسک سیدعبدالکریم هاشمی با ۱۰۱ هزار و ۳۹۵ رأی
استان همدان اسدآباد  ۵۳۹۷۰ بهروز نعمتی با ۲۶ هزار و ۱۲۹ رأی
استان همدان بهار و کبودرآهنگ ۱۳۵۲۱۶ محمدعلی پورمختار با با ۴۵۴۰۵ رأی
استان همدان تویسرکان کیایی و فضلعلی(مرحله دوم)
استان همدان رزن سلطانی
استان همدان ملایر  ۱۲۲۳۵۰ علی نعمت چهاردولی با ۴۴ هزار و ۸۲۹ رأیحسن ونایی و احمد آریایی نژاد (دور دوم)
استان همدان نهاوند ۹۴۳۸۵ مهدی سنایی با ۴۰ هزار و ۵۴۲ رأی
استان همدان همدان امیر خجستهحجازی و کارخانه (دور دوم)
استان یزد اردکان ۳۹۸۳۰ محمدرضا تابش با ۲۵۹۴۵ رای
استان یزد بافق و مهریز و ابرکوه و خاتم کاظم فرهمند و زارع‌زاده مهریزی (دور دوم)
استان یزد تفت و میبد ۵۸۱۰۲  سید جلال یحیی‌زاده با ۲۵ هزار و ۳۸۲ رأی
استان یزد فردوس، طبس، بشرویه و سرایان  ۹۰۸۰۸ محمدعلی عبدالله‌زاده با ۴۳ هزار و ۱۹۸ رأی
استان یزد یزد و صدوق ۲۰۱۵۰۰ محمدصالح جوکار با ۷۵ هزار رأی
اقلیت‌های دینی مسیحیان شمال ایران
اقلیت‌های دینی مسیحیان جنوب ایران روبرت بگلریان
اقلیت‌های دینی کلیمیان
اقلیت‌های دینی زرتشتیان
اقلیت‌های دینی آشوری‌ها و کلدانی‌ها

 تاريخ : شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
نتايج انتخابات نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در مريوان
امید کریمیان منتخب مردم مریوان و سروآباد شد
امید کریمیان به عنوان منتخب مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
به گزارش فارس از سنندج، مردم شهرستان‌های سروآباد و مریوان کریمیان را با بیش از ۲۸ هزار رأی به عنوان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.


گفتنی است شهرستان‌های مریوان و سروآباد دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی .

اقبال محمدی نماینده فعلی مردم این حوزه انتخابیه رد صلاحیت شده بود و نتوانست در این انتخابات رقابت داشته باشد.

منصور مرادی و مختار رشیدی به ترتیب آرای دوم و سوم را کسب کردند.

گفتنی است تاکنون چند صندوق آرا شمارش نشده اما این آمار تغییری در آرای کریمیان ندارد.


تاريخ : چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء
سوال : این جمله از کدوم شهید بزرگوار است؟


"با مردم برخورد اسلامي داشته باشيد، در راه اسلام و قرآن قدم برداريد و مواظب باشيد كه شيطان باعث دوري شما از خدا نگردد."

پاسخ: درکانون گفتگوی قرآنیتاريخ : پنجشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۰ - - نویسنده : رهپویان راه شهداء

اسامي 57 داوطلب نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در پنج حوزه انتخابيه استان كردستان اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه کردستان، تعداد نامزدهاي تاييد صلاحيت‌شده انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه سنندج، كامياران و ديواندره 22 نفر، در حوزه انتخابيه بيجار 12 نفر، در حوزه انتخابيه قروه و دهگلان 11 نفر، در حوزه انتخابيه سقز و بانه هفت نفر و در حوزه انتخابيه مريوان و سروآباد پنج نفر است.

بر اساس اين گزارش، اسامي نامزدهاي حوزه انتخابيه سنندج، كامياران و ديواندره عبارتند از: احمدعلي آذراش، فيروز احمدي، صالح اديبي، محمدالله مرادي، يحيي اميني، مصطفي باغبانيان، عبدالله چمن گلي، مهران خسروي، امين شعباني، صبا شيخ‌الاسلامي، سردار عبداللهي، ادريس علايي اردلان، سيد احسن علوي، سيد مهدي فرشادان، جمال‌الدين كريمي، بديع مرادي، سالار مرادي، سيد منصور هاشمي نسب، جمشيد وزيري، اكبر ويسي، عبيد يوسفي و جمليه احمديان

اسامي داوطلبان حوزه انتخابيه بيجار عبارتند از: امير عطاالله افخمي، سيد محمد بياتيان، محمدرضا رضايي،عليرضا زنديان، اميد صفاريان، رسول عبدالله‌نيا، عباس عذيري، باقر عين‌الله‌زاده، بهمن مرادنيا، عباس مرادي، حسين نگاري، محمدرضا گروسي

اسامي داوطلبان حوزه انتخابيه قروه و دهگلان عبارتند از: علي اسدي، هادي باقري، نبي‌الله توكلي، سيد عماد حسيني، شاه حسين سعيدي، حامد قادرمزي، محمد مخدومي، محمد ابراهيم مرادپور، علي محمد مرادي، سيد علي موسوي جم، محمدرضا ميمنت‌آبادي

اسامي داوطلبان حوزه انتخابيه سقز و بانه نيز عبارتند از: صلاحيت لقمان حسني، فخرالدين حيدري، محمدسليم زهرابي، محمد صلاحي، رزگار محمدي، محمد ميرزايي، افسانه توپچي

اسامي داوطلبان حوزه انتخابيه مريوان و سروآباد عبارتند از: محمد شعباني، اميد كريميان، ابراهيم مرادي، منصور مرادي، مختار رشيدي

براساس اين گزارش، تعداد کانديداهاي تاييد صلاحيت شده در استان کردستان 58 نفر اعلام شده بود که بر اساس آخرين آمار شوراي نگهبان استان يک نفر از کانديداهاي حوزه انتخابيه مريوان و سروآباد انصراف خود را از كانديداتوري نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد.
.:http://www.iranmarivan.ir/ سایتسرداران شهید کردستان:.